HC Andersen Marathon

Den Fynske Løbskalender

2018 - 19


 

JULI 2018
 

AUGUST 2018
Søndag 5. august Gratis fortræning til HCA Marathon
Tirsdag 7. august Langeskovløbet
Lørdag 11. august: Motionsløbet De Vilde Heste
Søndag 12. august Gratis fortræning til HCA Marathon
14, 15 og 16. august DHL Stafetten Odense
Lørdag 18. august: Stige Løbet
Søndag 19. august Gratis fortræning til HCA Marathon
Søndag 26. august Gratis fortræning til HCA Marathon
Søndag 26. august Wedellsborgløbet

SEPTEMBER 2018

Fredag 1.-2. september Stafet for livet Sdr. Nærå
Lørdag 2. september Kirkeby Løbet
Søndag 3. september Gratis fortræning
Mandag 4. september Fænøsund Løbet
Tirsdag 5. september Moserunden
Tirsdag 5. september Vejle-Allested Løb
Lørdag 9. september Strynø Løbe Event
Lørdag 9. september Kongebroløbet i Middelfart
Lørdag 9.-10. september Stafet for Livet - Nordfyn
Søndag 10. september Gratis fortræning
Tirsdag 11. september PULSløbet, Assens
Onsdag 13. september Thurøløbet
Onsdag 13. september Odense Zoo Løbet
Søndag 16. september Alpeløbet
Søndag 17. september Gratis fortræning
Søndag 24. september Gratis fortræning
Søndag 24. september Juelsbergløbet
Lørdag 29. september Otterupløbet
Søndag 30. september HCA Marathon - 19. udgave

 

OKTOBER 2018
Lørdag 27. oktober Ringe Sø Marathon
 

 


 

NOVEMBER 2018
Lørdag 3. november Brobyskovløb, Broby
Søndag 4. november Efterårsløbet, Odense SØ

DECEMBER 2018
Søndag 2. december Adventsmarathon
Onsdag 5. december Lysløbet, Odense
Søndag 9. december Julemandsrace i Middelfart
Mandag 31. december Nytårsraketten
Mandag 31. december Champagneproppen
Mandag  31. december Søhus/Stige Nytårsløb
Mandag 31. december Nytårsløbet i Nyborg
Mandag 31. december NYTÅRSLØBET, Odense

JANUAR 2019

 

FEBRUAR 2019

Lørdag 2. februar Danmarks længste halvmarathon 
 


 

MARTS 2019
Lørdag 2. marts Slotsløbet
Lørdag 2. marts Ringe Sø Marathon
Fredag 15. marts Strandvejsløbet
Lørdag 16. marts Strandvejsløbet
Lørdag 23. marts Glamsbjerg Marathon
Lørdag 23. marts Fjordagers Forårsklassikerløbet
Søndag 24. marts Tåsinge Løbet

 

APRIL 2019
Søndag 7. april Trailløb Stige Ø
Torsdag 11. april Påskeløbet på Nordlangeland
Lørdag 13. april Ringeløbet
Søndag 14. april Korup Kvart og Halvmaraton
Tirsdag 23. april Fjordagerløbet
Onsdag 24. april Det lille motionsløb
Søndag 28. april Egeskov Slotsløb

 

MAJ 2019
Onsdag 1. maj Lumbyløbet
Onsdag 1. maj Vejle-Allested Løb
Torsdag 2. maj Lillebælt Halvmarathon Junior Race
Lørdag 4. maj Lillebælt Halvmarathon
Torsdag 9. maj Ravnholdtmarchen
Lørdag 11. maj Multi Marathon Ærø
Søndag 12. maj Odenseløbet
Onsdag 15. maj Svendborg Løbet
Lørdag 17.- 18. maj Stafet for Livet
Torsdag 23. maj Femina Kvindeløb Odense
Lørdag 27. maj Nyborg Slotsløb
Søndag 26. maj Hesselagergårdsløbet
Torsdag 30. maj Ølløbet i Refsvindinge
Torsdag 30. maj Eventyrløbet

JUNI 2019

Lørdag 1. juni Middelfart Sparekasses Stjerneløb
Lørdag 1. juni Lundsgaardløbet, Kerteminde
Lørdag 8. juni Bogenseløbet
Onsdag 12. juni Brylleløbet
Lørdag 15. juni Bølleløbet i Skallebølle
Søndag 16. juni Skibhusløbet
Tirsdag 18. juni PulsStafet i Assens
Lørdag 22. juni Schou-løbet
Lørdag 29. juni Mjølnerløbet
Søndag 30. juni Extrem løb

 


 

Dynamicweb